Viac

  Kultová fantasy séria zo sveta Griša vrcholí Povstaním ničoty

  Izraelsko-americká spisovateľka Leigh Bardugo je známa tým, že vo svojich príbehoch vytvára prepracovaný mystický svet. V sérii Griša predstavila čitateľom young adult žánru boj proti temným silám, ktorý spočíva na pleciach hlavnej hrdinky Aliny. Záverečný diel trilógie ponúka napätie a množstvo dejových zvratov.

  Séria Griša začína knihou Tieň kostí, na ktorú nadväzuje Zajatie búrky. Dramatickú trilógiu uzatvára novinka z Vydavateľstva SLOVART –  Povstanie ničoty v preklade Ivany Cingelovej. 

  Alina Starková, oslabená po posledných bojoch, sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť  pod pochybnú ochranu fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka, a že princ na úteku žije. Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia – no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje. Dej plný akcie, odvahy a intríg zaujme každého fanúšika mystického sveta s fantastickými prvkami. 

  V apríli 2021 vychádza na streamovacej platforme Netflix aj originálny seriál s názvom Shadow and Bone, v ktorom sa okrem postáv z Griše objavia aj hrdinovia série Vrania šestka.  

  „V tejto knihe je prepracovanie charakterov naozaj fenomenálne. Postavy sú veľmi reálne a majú uveriteľné pocity. Sú ako ľudia: hrdinovia a hrdinky môžu konať zlo a zároveň mať aj pozitívne stránky.“

  The Guardian, recenzia na knihu Povstanie ničoty

  O autorke: 

  Leigh Bardugo sa so sériou Griša sa dostala do rebríčka najpredávanejších autorov New York Times. Autorka sa narodila v Jeruzaleme, vyrastala v južnej Kalifornii a vyštudovala univerzitu v Yale. Dnes žije v Los Angeles, kde neustále pracuje na nových príbehoch. Od autorky vyšiel v roku 2021 vo Vydavateľstve SLOVART aj titul Deviaty spolok, za ktorý dostala pochvalnú recenziu od svetoznámeho autora Stephena Kinga: „Najlepší fantasy román, aký som v posledných rokoch čítal, pretože je o skutočných ľuďoch. Bardugo oplýva geniálnou predstavivosťou a od jej knihy – plnej šokujúcich scén a zvratov – som sa nedokázal odtrhnúť.“ 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu