Viac

  Ako ďaleko je do Yellowstonu? Spoznajte príbehy zubra a veveričky.

  Nová kniha od autorov medzinárodných bestsellerov Mapy a Pod zemou, pod vodou je na svete. Sprevádzať vás ňou budú dve odvážne zvieratká. Zoznámte sa so zubrom Kubom a vevericou Julkou – dvoma kamarátmi z Bielovežského pralesa. On je hanblivý, ona priebojná. On obrovský a ťarbavý, ona malá a svižná. Práve dostali tajomný list z Ameriky a vydávajú sa na dobrodružnú cestu po najdivokejších kútoch našej planéty. Precestujte s nimi osem národných parkov v rôznych častiach sveta od amerického Yellowstonu cez Národný park Severovýchodné Grónsko až po indonézsky park Komodo, amazonský dažďový prales, africkú púšť aj čínsky les plný bambusu. Nájdete v nich výnimočné zvieratá a rastliny, malebné scenérie a jedinečné prírodné javy.

  Táto kniha je pokračovaním usilovnej práce poľských autorov Aleksandry a Daniela Mizielinskych, ktorí začali s tvorbou veľkorozmerných vzdelávacích kníh pre deti. Prvou knihou tohto typu boli Mapy a pokračovali dielom Pod vodou, pod zemouTu žijeme. Počas rokov pauzy po týchto knihách usilovne kreslili ilustrácie, aby vznikol nový netradičný vzdelávací komiks pre deti Cesta do divočiny

  „Tentokrát sme sa zamerali na prírodu. Zvieratá, rastliny a biotopy, v ktorých žijú. Chceli sme ukázať, ako konkrétne prostredie formuje život, ktorý v nich prekvitá“, povedali autori na svojej stránke oladaniel.com. Autori sa rozhodli vyrozprávať dva príbehy – vzdelávací a fiktívny (rozprávkový). 

  „Žijeme v Poľsku, takže sme chceli, aby sa príbeh začal tu. Mohli by sme napríklad začať s Tatranským národným parkom, ale nakoniec sme skončili v Bielovežskom národnom parku kvôli jeho poslednému pralesu v Európe a jednému z najpôsobivejších zvierat žijúcich v Poľsku – zubrom európskym. Odtiaľ bolo ľahké nadviazať spojenie s Yellowstonským národným parkom – prvým a určite najznámejším národným parkom na svete.“ A postupne sa k týmto národným parkom pridávali ďalšie, ktoré ponúkali zaujímavé témy a predstavovali inú faunu a flóru. 

  A prečo sa autori tentokrát rozhodli prerozprávať komiksový príbeh? „Každá kniha je pre nás príležitosťou vyskúšať nové veci. Tentoraz sme sa rozhodli pracovať s vymysleným príbehom, ktorý by nám pomohol prerozprávať edukatívny obsah. Komiks bol pre nás v tomto prípade prirodzenou voľbou, pretože nás to vždy tiahlo k tomuto žánru.“

  Okrem už spomínaného príbehu o zubrovi Kubovi a veveričke Ule sa malí čitatelia dozvedia veľmi veľa o národných parkoch a rastlinách, ktoré rastú na jednotlivých kontinentoch a tak v knihe nájdu okrem komiksového príbehu aj akúsi formu herbáru. Mizielinski opäť nesklamali a my môžeme len konštatovať, že na trhu je ďalšia prekrásna kniha z Vydavateľstva SLOVART v preklade Alexandra Horáka.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu